5 dolog, amire mindenképp figyelj oda beköltözésnél
1.)
Mérőórák:
a kezdő mérőóraállásokat mindig jegyezzétek fel a beköltözésnél. Ez nem csak a havi elszámolásokban segít, de ezáltal megelőzheted az esetleges vitákat is. Legjobb a szerződésbe belefoglalni és arra ráírni (ezáltal mindkettőtök aláírása is ott lesz az óraállásokkal együtt), de akár egy dátummal ellátott fotó is megteszi, hiszen a szerződésen ott lesz a bérleti viszony kezdő dátuma.
2.)
A meglévő hibák feltérképezése:
lehetőleg már a beköltözés során járjátok alaposan körbe a lakást. Ellenőrizzétek a bútorok, felszerelések állapotát, valamint próbáljátok ki a háztartási gépeket is. Amennyiben bármilyen hibát találtok, vagy nem működik valami, azt jelezzétek a Tulajdonosnak, készítsetek róla fotókat, így biztosan nem a ti pénztárcátok bánja!
Ne felejtsétek! Csakis a gondatlan használatból eredő kárt kötelező nektek megtérítenetek. A mindennapi, rendeltetésszerű használatból eredő kopásokat, hibákat a Bérbeadótoknak kell helyrehoznia.
3.)
Kulcsok, kapukód:
iszonyatosan kellemetlen tud lenni, amikor egy áramszünet, vagy meghibásodás miatt nem tudsz bejutni az épületbe, mert nincs kapukulcsod. Sokan csak legyintenek, amikor azt mondja a Tulajdonos, hogy „ó, hát az már évek óta nincs meg, de ott a kapukód”. Igen ám, viszont áramszünet esetén nyomkodhatod a gombokat…
Ugyan ez a helyzet a postaládával, szeméttárolóval. Nézzétek meg, hogy minden kulcsból kaptatok-e egyet, és próbáljátok is ki, hogy működik-e!!
4.)
Használati utasítások:Érdemes beköltözéskor elkérni a tulajdonostól a háztartási gépek és eszközök használati utasítását. A szabályszerű használattal ugyanis könnyebben elkerülhetőek a későbbi meghibásodások és a gépek így tovább tartják meg eredeti állapotukat. Fontos továbbá a rendszeres karbantartás, ami a legtöbb esetben a megfelelő tisztítószerek használatában ki is merül.
5.)
Házirend:
A társasházak szinte minden esetben kifüggesztik a saját házirendjüket ami taglalja a tűzvédelmi szabályokat és a teendőket vészhelyzet esetére. Néhány tulajdonos szereti elkészíteni a saját házirendjét, amibe belefoglalja a szabályokat amik esetleg a szerződésben nem lettek taglalva. Ebben az esetben mindenképpen érdemes elolvasni és ezt is az aláírásoddal nyugtázni.